areawideautoglass.com

Arī Valmieras teātris iesaistās akcijā "Dzīvības veste"

Trešdien, 11.martā, jautrā gaisotnē vairāki Valmieras teātra aktieri un direktore, parakstot un uzzīmējot veltījumu, radīja unikāla dizaina atstarojošās vestes, lai aicinātu iedzīvotājus būt transportlīdzekļu vadītājiem redzamiem kājāmgājējiem.

“Nepazūdi tumsā uz visiem laikiem”, “Nelūri kā teļš uz jauniem vārtiem, brauc garām!”, “Sargā sevi!”, “Tu cerību apliecini” – ar šādiem vēlējumiem direktore Evita Sniedze un aktieri Elīna Vāne, Regīna Devīte, Māra Mennika, Rihards Jakovels un Aigars Vilims aicināja iedzīvotājus būt atbildīgiem kājāmgājējiem. Starp mēģinājumiem un izrādēm brīvajos brīžos arī citi Valmieras teātra aktieri uz vestēm atstās savu īpašo veltījumu, kopā par unikāliem padarot 30 apģērba gabalus, kas var glābt dzīvības.

Vestes vēlāk nonāks pie Valmieras un tuvākās apkārtnes kājāmgājējiem, tās izspēlējot konkursu un izlozes veidā, kā arī dalot “neredzamo” gājēju reidos.

Kā atzina aktrise Elīna Vāne, kamēr nav izstrādātas katra gaumei atbilstošas atstarojošās vestes, tās interesantas var padarīt arī šādā veidā. Savukārt Rihards Jakovels aicināja transportlīdzekļu vadītājus ar automašīnas gaismām pamirkšķināt, pasakot paldies kājāmgājējam, kurš padomājis, lai būtu tumsā redzams. Aktieris arī apsolīja, ka, ja uz ielas redzēs cilvēku, kurš savā īpašumā būs ieguvis viņa apzīmēto vesti, bez maksas aizvedīs to mājās. Jāpiebilst, ka šādu solījumu deva arī Elīna Vāne.

Jau ziņots, ka, piedaloties Valmieras novada fonda projektā, SIA “VTU Valmiera” saņēma 200 atstarojošas vestes, kuras aizceļoja pie bērniem uz Brenguļu sākumskolu, Kocēnu un Rencēnu pamatskolām un Rūjienas vidusskolu. Audzināšanas stundās tika pārrunāts, kā būt drošam satiksmes dalībniekam, kā arī katrs skolēns uz divām atstarojošajām vestēm uzzīmēja veltījumu. Viena veste ar droša ceļa vēlējumiem palika pie jaunā mākslinieka, savukārt otra atceļoja uz SIA “VTU Valmiera”, kas tās dāvinās “neredzamajiem” gājējiem.

Bērni īpašā dizaina vestes demonstrēja modes skatē un piedalījās citās jautrās aktivitātēs, pēc kurām izlozes kārtībā ekskursiju ar “VTU Valmiera” autobusu 300 EUR vērtībā uz pašu izvēlētu vietu saņēma Kocēnu pamatskola.

Dažas no bērnu apzīmētajām vestēm nonāca aktieru īpašumā, savukārt mākslinieku uzlabotās papildinās apgleznoto vestu krājumu, kas jau drīzumā nonāks pie kājāmgājējiem.

Bērnu apgleznotās vestes iespējams aplūkot šeit. Savukārt aktieru veltījumus var redzēt šeit.

Aktieru darbošanās fotogalerija skatāma šeit.