areawideautoglass.com

Aicina izmantot sabiedrisko transportu

Stunda – aptuvenais laiks šokolādes kūkas pagatavošanai, braucienam ar autobusu no Valmieras līdz Mazsalacai, hokeja spēles pamatlaiks, apmēram tik ilgs bija viens no diviem ikdienas treniņiem soļotājam Jānim Daliņam starp rīta un vakara cēlienu lauku darbiem, kamēr citi atpūtās diendusā.

Viena stunda marta pēdējā sestdienā visā pasaulē kļūst par Zemes stundu, kad iedzīvotāji aicināti izslēgt apgaismojumu mājā un darba vietā, lai taupītu enerģiju. Šogad tā būs 29.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30.

.

Liela daļa pasaules iedzīvotāju dzīvībai vajadzīgos resursus izmanto straujāk, nekā Zeme tos spēj veidot un atjaunot. Tāpēc svarīgi katram padomāt, kā samazināt savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Viens no veidiem ir pārvietoties sabiedriskajā transportā, ja attālums ir pārāk liels, lai ietu kājām vai brauktu ar velosipēdu.

Tādējādi SIA „VTU Valmiera” aicina arī uz Zemes stundas pasākumiem Valmieras muzejā, „Galerijā Laipa”, „Liepziedos un Rozmarīnā”, laukumā pie Beverīnas amatnieku tirgotavas, „Rātes vārtos”, pie „Valmiermuižas alus” un Dikļu pilī doties sabiedriskajā transportā.

Pavasarim tuvojoties, der atcerēties, ka SIA „VTU Valmiera” starppilsētu autobusos velosipēdus drošības un ērtības apsvērumu dēļ nav atļauts pārvadāt, jo nav tiem piemērotu turētāju. Tas attiecas arī par pārvadāšanu pilsētas maršrutu autobusos. Tomēr, ja pilsētas autobusos ir brīva vieta, tas netraucē citus pasažierus un vadītājs atļauj, velosipēdu drīkst pārvadāt, novietojot un turot to tā, lai netiktu apdraudēta drošība un bojāts salons.

Kā pierādīja Jānis Daliņš, pirmās Latvijas olimpiskās medaļas ieguvējs, ievērojamus panākumus var gūt, izmantojot pieejamos resursus un saplānojot laiku. Tas attiecināms arī uz iespēju palīdzēt Zemei - katrs, kaut nedaudz izmainot savus ieradumus, varam to veikt.